KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14749322
nr 1474 9322
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 47, landskap. Olja på duk, 536x64, yttermått inklusive ram: 70x85 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
500 kr
måndag 13 juni 2022
kl 20:33:08
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström